| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 8 | / | 2025 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2025-08-21 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| PL GROUP S.A. | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Otrzymanie raportu z badania due diligence oraz przystąpienie do dalszych negocjacji w sprawie nabycia 100% udziałów w innym podmiocie. | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| Zarząd PL Group S.A. z siedzibą w Warszawie ( Spółka ) w nawiązaniu do raportu ESPI nr 4/2025 z dn. 28 maja 2025 r., w którym informował o podpisaniu Term Sheet w sprawie nabycia 100% udziałów w spółce posiadającej nieruchomości zabudowane, niniejszym informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał raport due diligence z badania tej spółki.
Zarząd wskazuje, że w świetle uzyskanych wyników tego badania due diligence, a także dokumentacji w zakresie potencjału inwestycyjnego posiadanych przez tą spółkę nieruchomości, przystąpił do dalszych negocjacji, w celu nabycia 100% udziałów w tym podmiocie. Zarówno wartość transakcji jak i jej warunki, będą przedmiotem dalszych negocjacji, które powinny zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni (tym samym przesunięciu ulegnie wskazany w raporcie ESPI nr 4/2025 termin na zrealizowanie tej transakcji strony formalnie nie doprecyzowały tego terminu). Zarząd przypomina, że wyłączność negocjacyjna obowiązuje strony do 30 września 2025 r.
O wyniku tych negocjacji Zarząd poinformuje w sposób przewidziany przepisami prawa, przy czy Zarząd zastrzega, że przystąpienie do dalszych negocjacji, nie gwarantuje zrealizowania przedmiotowej transakcji nabycia udziałów w tej spółce. Ponadto Zarząd przypomina, że obok ustalenia ceny transakcji i jej warunków, konieczne do spełnienia są jeszcze m.in. następujące warunki: - uzyskanie wszystkich wymaganych zgód korporacyjnych i regulacyjnych, - braku wystąpienia istotnej negatywnej zmiany - zdarzenia, które w sposób istotny i negatywny wpłynie na działalność, majątek lub wyniki finansowe spółki będącej przedmiotem transakcji. | |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2025-08-21 | SEBASTIAN ALBIN | PREZES ZARZĄDU | | |
| | | | | |