| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 14 | / | 2025 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2025-08-19 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| IZOSTAL S.A. | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Zawarcie przedwstępnej warunkowej umowy inwestycyjnej dotyczącej nabycia udziałów w PROMA sp. z o.o. z siedzibą w Zawadzkiem. | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| W nawiązaniu do raportu bieżącego z dnia 19 sierpnia 2025 r. nr 13/2025 Zarząd IZOSTAL S.A. ( Spółka ) informuje o podpisaniu w dniu 19 sierpnia 2025 r. przedwstępnej warunkowej umowy inwestycyjnej ( Umowa inwestycyjna ), której stronami są Spółka oraz Zbigniew Kania, Krzysztof Konopka i Marcin Konopka, będący wspólnikami ( Wspólnicy ) ( Strony ) spółki PROMA Sp. z o.o. z siedzibą w Zawadzkiem ( PROMA ).
Przedmiotem Umowy inwestycyjnej jest zobowiązanie Stron do zawarcia umów przyrzeczonych sprzedaży przez Wspólników na rzecz Spółki wszystkich udziałów w PROMA ( Transakcja ). Warunkiem Transakcji jest uprzednie podjęcie przez Radę Nadzorczą Spółki uchwały w przedmiocie wyrażenia zgody na Transakcję oraz uzyskanie bezwarunkowej zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie przez Spółkę kontroli nad PROMA. Zgodnie z postanowieniami Umowy inwestycyjnej, w przypadku spełnienia wskazanych warunków oraz zawarcia umów przyrzeczonych, skutek rozporządzający umów przyrzeczonych w postaci przejścia na własność Spółki udziałów w PROMA nastąpi w dniu 2 stycznia 2026 r.
Strony ustaliły, że cena za udziały w PROMA w łącznej wysokości 23.300.000 zł ( Cena ) zostanie zapłacona przez Spółkę w następujących częściach: 35% Ceny zostanie zapłacone w terminie 7 dni od dnia zawarcia umów przyrzeczonych, zaś 65% Ceny zostanie zapłacone w 9 ratach, płatnych w terminie do 10 dnia każdego miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca następnego po miesiącu zawarcia umów przyrzeczonych.
O kolejnych etapach realizacji Umowy inwestycyjnej, w tym spełnieniu lub niespełnieniu warunków Transakcji, Spółka poinformuje odrębnymi raportami bieżącymi.
PROMA specjalizuje się w nakładaniu powłok ochronnych na rury przesyłowe, w tym głównie laminatów szklano-żywicznych oraz powłok włóknisto-cementowych. Firma oferuje zaawansowane rozwiązania w zakresie ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz biernej ochrony antykorozyjnej, które zapewniają trwałość i wytrzymałość rur w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Produkty PROMA znajdują zastosowanie głównie w branży gazowniczej, wodno-kanalizacyjnej i petrochemicznej. | |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2025-08-19 | Marek Mazurek | Prezes Zarządu | | |
| 2025-08-19 | Michał Pietrek | Wiceprezes Zarządu | | |
| | | | | |