Temat:
KERNEL
graf_2007 napisał(a):Ja od dłuższego czasu mieszkam i pracuje w Kijowie. Mogę potwierdzić, ze takie sprawy vat’owskie to niestety norma. Jeśli firmy maja duże zwrotu to są na cenzurowanym w urzędach, musza się konkretnie nagimnastykować aby się z tego wykaraskać. Jednak jako potencjalny inwestor jestem tym zmartwiony, bo każda sprawa w sądzie to nie zabawa. Zastanawia mnie jednak co innego, mianowicie, nie widzę wielkich graczy aktywnie inwestujących w Kernela, dlaczego? Myślę tak samo. Ale wydaje się, że te sprawy nie znajdują finału w sądzie. Z tego, co udało mi się wyczytać, to poprzednio takie postępowania były umarzane bez stawiania żadnych zarzutów. Służby sprawdzają, czy nie ma wałów na zwrocie VATu, i jeśli znajdują problemy - stawiane są zarzuty i toczy się sprawa w sądzie. Zdaje się, że żadne z dotychczasowych postępowań nie skutkowało zarzutami. Natomiast ten cokolwiek lekki ton odpowiedzi sprawia, że ja jeszcze poobserwuję. Aczkolwiek kontakt z drobnymi ewidentnie na duży +.
|
|
Temat:
KERNEL
Moderator:Usunięto treść niezgodną z regulaminem forum Korzeń, to jest chyba trochę pochopny wniosek. Ja zadałem 3 konkretne pytania, prosząc o pewne konkretne liczby. Odpowiedź przyszła niemal natychmiast, ale bez konkretnej odpowiedzi na żadne z zadanych pytań. Dla jasności - nie oczekuję, że będą leszczowi sypać liczbami, tylko chcę, żebyś miał kontekst, w jakim ta odpowiedź jest osadzona.
|
|
Temat:
KERNEL
Cześć. Śledzę forum od dawna, do tej pory tylko pasywnie. Kernela mam na krótkiej liście do kupna. Zmartwiły mnie informacje dot. postępowania ws. VATu, dlatego napisałem na IR z prośbą o informacje. Przesyłam odpowiedź do wglądu, może komuś się przyda. Pozostawiam bez komentarza, niech każdy wnioski wyciąga samemu: Cytat: Dear Sir, We have dozens of similar litigations given the scale of our business and considering the specifics of legal process in Ukraine. Over the whole our history we never been found guilty in any criminal actions. Please read more reputable news which provide more accurate description of things discussed and unbiased views. Kind regards, Michael Iavorskyi Investor Relations Manager KERNEL T: +38 (044) 461 88 01 ext. 7275 M: +38 (095) 668 15 77 http://www.kernel.ua Nie umiem wstawić screena, stąd cytat w takiej formie. Pozdrawiam.
|
|